Czy płyn do mycia naczyń oraz ciepła woda to dobry sposób na odetkanie toalety?

Czy płyn do mycia naczyń oraz ciepła woda to dobry sposób na odetkanie toalety?

płyn do mycia naczyń oraz ciepła woda - przepychanie rur

Czyszczenie kanalizacji domowymi sposobami

Zatkana toaleta to problem, który dotyczył wielu z nas. Nie jest to komfortowa sytuacja, ponieważ wymaga zastosowania rozwiązań, które nie zawsze się sprawdzają, a wręcz pogarszają sytuację. W wyniku poważnej awarii może nawet dojść do zalania łazienki. Przepychanie WC oraz profilaktyczne czyszczenie kanalizacji można powierzyć fachowcom lub samodzielnie spróbować uporać się z problemem. Czy przepychanie rur domowymi sposobami przyniesie oczekiwany efekt?

Najczęstsze przyczyny zatkanej toalety

Zapchane rury wytwarzają nieprzyjemny zapach, przyspieszają rozwój bakterii oraz oczywiście uniemożliwiają skorzystanie z toalety. Jeżeli instalacja kanalizacyjna została wykonana prawidłowo, nie powinna wykazywać tendencji do zapychania się. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nawet dobry projekt i wykonanie nie ustrzegą nas przed problemem, jeżeli będziemy wrzucać do WC nieodpowiednie przedmioty.

Czego nie wolno spłukiwać w toalecie? Papier toaletowy powinien spłukiwać się bez problemu, jednak jego duże ilości mogą zapchać rury. Do muszli klozetowej trafiają również przedmioty higieniczne, które nie powinny się tam znaleźć, takie jak tampony i waciki kosmetyczne, które szybko pęcznieją i zalegają w rurach. Nie należy wrzucać do toalety fusów z kawy, resztek jedzenia, ręczników papierowych ani substancji, które zmieniają swoje właściwości pod wpływem wody, takie jak klej czy gips. Wówczas niezbędne będzie przepychanie WC z pomocą fachowca.

Sprawdź również:
Czy istnieją domowe metody na wyczyszczenie rur kanalizacyjnych?
Jakie są najczęstsze powody zapchanej kanalizacji?
Czym jest Melt oraz czy nadaje się do udrażniania rur?
Jak poradzić sobie z zatkaną toaletą?

Czyszczenie kanalizacji domowymi sposobami

Często zamiast wezwać fachowca do zatkanej toalety, próbujemy sami poradzić sobie z problemem. Najczęściej decydujemy się na wykorzystanie dwóch składników, czyli płynu do mycia naczyń oraz ciepłej wody. W tym celu należy wlać płyn do stojącej wody i poczekać aż opadnie na dno, po kilkunastu minutach wlać do muszli ciepłą wodę, odczekać i spuścić wodę. Ta metoda nie jest skuteczna we wszystkich przypadkach. Można ją stosować w przypadku niegroźnego zapchania rur kanalizacyjnych. Jednak nigdy nie mamy pewności, jaka jest skala problemu i w czasie kiedy samodzielnie będziemy starali się uporać, woda z toalety może wypłynąć i zalać całą łazienkę. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecić przepychanie rur specjalistom. Dlaczego warto skorzystać z ich usług?

Przepychanie rur przez profesjonalną firmę

Zapewne każdy z nas posiada w domu przepychaczkę do toalety, której używa w przypadku niegroźnych awarii. Jeżeli jednak ten zabieg nie daje pożądanych efektów, decydujemy się na użycie chemii, która niestety jest bardzo drażniąca dla skóry i płuc. Niewłaściwie użyta może przynieść poważne szkody ze zdrowiem. Inne sposoby, takie jak przepychanie WC ręczną sprężyną nie należą do najprzyjemniejszych. Główną różnicą pomiędzy domowymi sposobami, a usługami fachowców jest użycie profesjonalnego sprzętu. Ponadto, gdy jest przy nas specjalista z doświadczeniem, nie musimy się martwić, że nagle woda z nieczystościami zaleje całą łazienkę i wyrządzi szkody. Profesjonalista rozwiąże problem niemal natychmiastowo.

Call Now ButtonZadzwoń 601 236 226