Monitoring kanalizacji

Nowa kanalizacja do inspekcji ? Czynny odcinek do weryfikacji poprawności działania? Zadzwoń już teraz, sprawdzimy - pomożemy !

DLA SYSTEMÓW KANALIZACYJNYCH ZEWNĘTRZNYCH W ZAKRESIE RUR I KANAŁÓW OD Ø100 DO Ø1200

Do tego rodzaju kanalizacji wykorzystujemy modułowy system firmy IBAK, w konfiguracji jako zestaw zamontowany na specjalnym samochodzie inspekcyjnym (studio), wyposażonym w kamerę zamontowaną na wózku napędowym.

Kamera ORION-2 (zdobywca złotego medalu na MTP POL-EKO) jest bardzo nowoczesną uchylno-obrotową kamerą. Posiada funkcje automatycznego obrotu wokół osi głowicy umożliwiając dokładną i szybką inspekcję połączenia rur oraz powrotu do położenia zerowego. Monitoring kanalizacji przeprowadzany przez powyższy sprzęt wychwyci każdą nieprawidłowość.

Oświetlacz zbudowany z białych diod LED o wysokiej jasności zapewnia prawidłowe oświetlenie we wszystkich kierunkach obserwacji. Nowe, opatentowane rozwiązanie uszczelnienia obudowy gwarantuje zdolność prawidłowego działania w bardzo trudnych warunkach. Kamera zbudowana jest z materiałów nieiskrzących, posiada certyfikat EEX (szczególnie przydatne do pracy nawet w nie wietrzonych gazociągach). Dodatkowo zestaw wyposażony jest w drukarkę oraz komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem inspekcyjnym IBAK IKAS, umożliwiającym tworzenie raportów zawierających opis inspekcji na podstawie norm ATV, grafikę odcinków, wykresy spadków oraz foto-raporty ze zdjęciami newralgicznych punktów. Materiały przygotowane są na płycie CD lub DVD.

DLA SYSTEMÓW KANALIZACYJNYCH WEWNĄTRZ BUDYNKU W ZAKRESIE RUR I KANAŁÓW OD Ø50 DO Ø300

Do tego rodzaju kanałów używamy ręcznej przenośnej kamery inspekcyjnej firmy RICO, RIGID oraz minCam. Kamera wyposażona jest w przewód dł. 50m oraz monitor, który umożliwia podgląd inspekcji. Kamera umożliwia bezpośrednie nagranie filmu na kartę pamięci (Compact Flash lub kartę SD) oraz urządzenie do natychmiastowego zrobienia zdjęcia, w wybranym fragmencie kanalizacji.

Materiały przygotowane są na płycie CD lub DVD, a także na życzenie klienta udostępniane na serwerze strony internetowej dzięki czemu niemal natychmiast mogą otrzymać Państwo nagrany przez nas film z monitoringu kanalizacji.

Kiedy warto zdecydować się na monitoring kanalizacji?

Każda kanalizacja wymaga od czasu do czasu przeprowadzanie kontroli i sprawdzenia. Nowa kanalizacja musi zostać zweryfikowana pod względem jej sprawności i poprawności, natomiast używana musi mieć okresowo sprawdzany swój stan techniczny. To bardzo istotne działanie, które wpływa zarówno na bezpieczeństwo użytkowania systemu kanalizacyjnego, jak również na jego wydajność i sprawność. Odnalezione w czasie rutynowej weryfikacji ewentualne uszkodzenia, nieprawidłowości czy zatory można szybko usunąć, zanim ich zakres będzie większy i bardziej zagrażający czy niebezpieczny.


Jakie nieprawidłowości można odnaleźć prowadząc monitoring kanalizacji?

Przede wszystkim weryfikowany jest poziom spadku przewodu kanalizacyjnego, który istotnie wpływa na jakość funkcjonowania, drożność i efektywność całej kanalizacji. Weryfikowany jest również stan rur i przewodów pod względem ich jakości, pęknięć, ewentualnych ubytków i innych uszkodzeń. Identyfikowane są przyczyny lub przyszłe możliwe przyczyny niedrożności oraz stopień zanieczyszczenia osadami dennymi, który również z czasem może spowodować całkowitą niedrożność lub uszkodzenie danego przewodu.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych kamer możemy dokonywać bezpośredniego zapisu z inspekcji, który w efekcie pozwala na skuteczniejsze i bardziej efektywne zaprojektowanie ewentualnych dalszych działań, jeżeli ich podjęcie jest konieczne.

Zadzwoń 601 236 226