Udrażnianie rur kanalizacyjnych

Udrażnianie kanalizacji

Niedrożna toaleta, umywalka ? Dla nas to żaden problem !

Specjalizacją naszej firmy jest udrażnianie kanalizacji wszelkiego typu awarii. To tego rodzaju prac używamy specjalistycznych sprężyn mechanicznych oraz wodnych węży ciśnieniowych, które świetnie sprawdzają się przy zapchanych umywalkach, kratkach podłogowych czy ubikacjach. Dodatkowo przy użyciu naszej kamery ręcznej jesteśmy w stanie stwierdzić co było ewidentną przyczyną awarii kanalizacyjnej.

Często jesteśmy wzywani przez klientów dopiero po ich własnych próbach przepychania kanalizacji, gdzie spotykamy zalane lokale, pomieszczenia a nawet straty materialne w postaci przesiąkniętych fekaliami wartościowych dla nich rzeczy, dlatego serdecznie i dla własnego bezpieczeństwa zachęcamy do korzystania z naszej wykwalifikowanej, doświadczonej i fachowej załogi. Przepychanie rur należy przeprowadzić specjalistycznym sprzętem pozwalającym bez problemu udrożnić nieczystości z rur kanalizacyjnych.


Przyczyny zapychania rur kanalizacyjnych

Przyczyny zapchania rur kanalizacyjnych bywają bardzo różnorodne. W zasadzie wszystko, co spływa naszymi rurami, a nie jest jedynie wodą, może spowodować poważne zaczopowanie i zakorkowanie kanalizacji, co w efekcie doprowadzi do braku drożności i spowoduje, że trzeba będzie rury odpychać. Kanalizacja jest w taki sposób skonstruowana, by wywoływać naturalny spadek wody, a przez to wymuszać jej ciągły ruch. To pozwala na jej automatyczne przeczyszczanie. Jednakże, w niektórych miejscach spadki są większe, a w innych mniejsze i to prowadzi właśnie do zapchania rur.

Przeprowadzane w sposób profesjonalny i fachowy udrażnianie kanalizacji powoduje, że rury są oczyszczone dokładnie i skutecznie, a przez to cała instalacja kanalizacyjna uzyskuje drożność.

Niezależnie od tego, czy zapchane są rury odpływowe w zlewie, umywalce czy też w wc, problem może być bardzo poważny, a jego skutki dokuczliwe i uporczywe. Zapchana kanalizacja powoduje, że woda, zamiast płynąć we właściwym kierunku, to się cofa i może „wybijać”. Niestety, jeżeli dochodzi do cofania się wody z rur, to cofa się ona wraz ze zgromadzoną zawartością. W efekcie wszystko w okolicy zapchanej dziury jest brudne i zamoczone, a to bardzo poważny problem. Właśnie dlatego przepychanie kanalizacji jest aż tak ważne.

Wylewająca się woda niszczy meble, posadzki i parkiety. Oczywiście, wiele zależy od tego, jak dużo się tej wody wyleje. Zanim zostanie zebrana bardzo często dochodzi już do wielu zniszczeń. Problemem bardzo często są też wydostające się nieczystości z nieudrożnionych rur.

Właśnie dlatego, im szybciej zostanie podjęta profesjonalna interwencja, tym lepiej. Nasi fachowcy dysponują różnorodnym sprzętem, który sprawdza się w zróżnicowanych sytuacjach. Rury są różne i bardzo różnorodny jest też do nich dostęp. Trzeba więc dysponować takimi narzędziami, które pozwolą na ich udrożnienie, niezależnie od okoliczności.


Samodzielne przepychanie kanalizacji

Przepychanie WC to również stosunkowo często podejmowane przez nas zlecenie, ale jednocześnie należy ono do najmniej przyjemnych i generujących najwięcej problemów, jeżeli podejmuje się tego osoba niedoświadczona i nieprofesjonalna. Skutkiem źle wykonanego udrażniania wc może być wybicie całej zawartości rur na podłogę w łazience. Co za tym idzie, łazienka jest zalana, brudna i niestety, bardzo nieprzyjemnie pachnie.

Nie warto ryzykować. Skoro można skorzystać z pomocy świadczonej przez doświadczonych profesjonalistów, to zdecydowanie warto to zrobić. Nie tylko zyska się drożność kanalizacji w domu, ale zadanie będzie wykonane szybko, bez problemów i skutecznie, a to jest niezwykle istotne i ważne.