Pogotowie kanalizacyjne

Ze wszelkiego rodzaju awariami zawsze jest tak, że pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie inaczej jest w przypadku usterek związanych z sieciami wodno-kanalizacyjnymi. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, to właśnie znalazłeś to czego szukasz – szybkie i sprawne Pogotowie Kanalizacyjne, które jest cały czas w gotowości, aby usunąć awarię w Twojej kanalizacji!

Nie czekaj, wezwij pogotowie kanalizacyjne już teraz:
601 236 226

Pogotowie kanalizacyjne Stankan to doświadczeni specjaliści dysponujący profesjonalnym sprzętem. To połączenie gwarantuje szybkie i fachowe usunięcie usterki. Zależnie od potrzeb związanych z udrożnieniem rur wykonamy na przykład inspekcję kanalizacji i ciśnieniowe czyszczenie rur kanalizacyjnych, albo mechaniczne udrażnianie kanalizacji. Chcesz wiedzieć więcej? Poświęć zatem kilka minut na lekturę tego artykułu. Dowiesz się z niego jak działa pogotowie kanalizacyjne, jakie problemy z rurami jest w stanie usunąć oraz jaki ma zasięg.

Przepychanie rur

W zasadzie to większość usług związanych z pogotowiem kanalizacyjnym sprowadza się do przepychania rur. Oczywiście większość, nie znaczy że wszystkie, ponieważ pogotowie kanalizacyjne to również inspekcja telewizyjna kanalizacji czy rozmrażanie rur. Do osiągnięcia efektu końcowego, czyli usunięcia awarii kanalizacji i przywrócenia drożności instalacji specjalistyczna ekipa, którą do Państwa wyślemy będzie używała różnych metod, zależnie od rodzaju zatoru i uwarunkowań konstrukcyjnych. Przyczyną największej ilości interwencji, do których wyjeżdża nasze pogotowie kanalizacyjne są zatory w kanalizacji. Fachowcy, którzy przybędą na miejsce, dobiorą właściwy sposób na czyszczenie kanalizacji, przepchanie rur, przywrócenie drożności i usunięcie awarii kanalizacji.

Udrażnianie rur – udrażnianie kanalizacji

W języku codziennym, pod pojęciem udrażnianie rur zazwyczaj rozumie się osiągnięcie efektu końcowego, jakim jest przywrócenie drożności. Zatem osoby nie związane z naszą branżą, często używają zamiennie sformułowań typu: udrażnianie kanalizacji, przepychanie rur, czyszczenie kanalizacji. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, skoro jednak poświęcasz swój czas na lekturę tego tekstu, to pewnie jesteś ciekaw czemu na naszej stronie jest zarówno usługa o nazwie udrażnianie rur, jak i czyszczenie kanalizacji. Co prawda, jak wcześniej wspomnieliśmy, w uproszczeniu chodzi o przepchanie rur, jednak efekt ten można osiągnąć różnymi metodami. Otóż pod pojęciem udrażnianie rur, w branży kanalizacyjnej rozumie się przepychanie kanalizacji przy użyciu specjalistycznych sprężyn mechanicznych oraz wodnych węży ciśnieniowych. Sformułowania czyszczenie kanalizacji częściej używamy, gdy przepychanie kanalizacji wykonywane jest metodą ciśnieniową WUKO. Chcesz poznać lepiej te metody przywracania drożności kanalizacji? Już wyjaśniamy.

Sprężyna do przepychania rur – mechaniczne udrażnianie kanalizacji

Jak wspomnieliśmy wyżej, dwie główne metody przepychania rur to metoda mechaniczna oraz ciśnieniowa WUKO. O sposobie usunięcia zatoru w instalacji decyduje fachowiec na podstawie oględzin miejsca wystąpienia awarii. Często dobór metody rozwiązania problemu z drożnością poprzedza się inspekcją tv kanalizacji. Pierwsza z metod, zakłada użycie specjalistycznych sprężyn elektrycznych do udrażniania kanalizacji. Sprężyny hydrauliczne, często nazywane także po prostu spirala do rur, są prowadzone przez maszynę elektryczną. Odpowiednio dobrana końcówka frezuje (oczyszcza) wszelkie napotkane osady w rurze. Metoda ta, jest nieporównywalnie skuteczniejsza od tradycyjnej, ręcznej spirali do rur. Udrażnianie kanalizacji sprężyną hydrauliczną doskonale sprawdzaj się w udrażnianiu pionów oraz poziomów kanalizacyjnych wewnątrz budynków, udrażnianiu toalet, umywalek, zlewów, wanien i brodzików.

Czyszczenie kanalizacji WUKO - przepychanie rur pod ciśnieniem

Drugą z metod przepychania rur jest metoda WUKO. Metoda "WUKO" została opracowana przez Wytwórnię Urządzeń Komunalnych WUKO i polega na udrożnianiu rur pod wysokim ciśnieniem. Zdarza się także spotykać rozwinięcie tego skrótu jako Wodne Udrożnienie Kanalizacji i Odpływów. Pojęcie WUKO jest stosunkowo szerokie i stosuje się również do pojazdów służących do realizowania czyszczenia kanalizacji metodą WUKO.

Czyszczenie rur WUKO cechuje bardzo wysoka skuteczność – woda wprowadzana za pomocą przewodu zakończonego specjalną dyszą lub głowicą pod bardzo wysokim ciśnieniem rozbija i rozdrabnia wszelkie zatory w rurach. Pozwala to szybki i przyjazny środowisku sposób (nie stosuje się przy tym żadnych środków chemicznych) oczyścić rury.

Mazowieckie pogotowie kanalizacyjne

Udrażniamy i czyścimy kanalizację w obrębie 100 km od naszej, bazy która mieści się w Kobyłce k. Warszawy. Przepychamy rury poprzez mechaniczne udrażnianie rur, jak i ciśnieniowe WUKO.

Jesteś pod właściwym adresem, jeśli trafiłeś do nasz szukając pomocy przy użyciu któregokolwiek z tych haseł:

 • Udrażnianie rur
 • Udrażnianie kanalizacji
 • Przepychanie rur
 • Przepychanie kanalizacji
 • Przetykanie rur
 • Czyszczenie kanalizacji
 • Czyszczenie separatorów
 • Czyszczenie rur
 • Inspekcja kanalizacji
 • Usługi kanalizacyjne
Nie czekaj, wezwij pogotowie kanalizacyjne już teraz:
601 236 226

Pogotowie kanalizacyjne Warszawa

Nasza baza mieści się w podwarszawskiej Kobyłce. Dzięki takiej dogodnej lokalizacji pod Warszawą sprawnie i szybko jesteśmy w stanie dojechać do zgłoszeń na terenie Warszawy oraz okolicznych powiatów:

Pozostałe obsługiwane obszary:

 • powiat wołomiński (Dąbrówka, Klembów, Kobyłka, Marki, Poświętne, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin, Ząbki, Zielonka)
 • powiat legionowski (Legionowo, Nieporęt, Serock, Jabłonna, Wieliszew)
 • powiat otwocki (Celestynów, Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory, Wiązowna, Karczew, Józefów, Otwock)
 • Powiat nowodworski (Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek)
 • powiat miński (Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów)
 • powiat piaseczyński (Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów)
 • powiat pruszkowski (Piastów, Pruszków, Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Raszyn)
 • powiat warszawski zachodni (Błonie, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, Izabelin, Kampinos, Leszno, Stare Babice)
Call Now ButtonZadzwoń 601 236 226