Rozmrażanie rur kanalizacyjnych

Rozmrażanie rur kanalizacyjnych

Coraz częściej w domach montowane są rury z polietylenu, które są znacznie bardziej podatne na zamarzanie, a nie wolno ich oczyszczać domowymi sposobami. Oferujemy profesjonalne rozmrażanie rur, które polega na usunięciu lodu z przewodów kanalizacyjnych, dzięki czemu cała instalacja zacznie o wiele skuteczniej pracować.

Niskie temperatury, które występują zimą mogą prowadzić do bardzo poważnego zamrażania rur. Efekt tego zjawiska jest bardzo niebezpieczny i szkodliwy dla całej instalacji kanalizacyjnej. Zalegające w rurach warstwy lodu powodują, że kanalizacja staje się mniej drożna lub całkowicie traci swoją przepustowość. Co za tym idzie, kanalizacja przestaje być całkowicie użyteczna, a to niesie ze sobą kolejne problemy, w postaci cofającej się wody wraz z nieczystościami. Do tego, zamarzająca woda ma to do siebie, że zwiększa znacznie swoją objętość. Zamarzając w rurach może prowadzić do ich pękania i niszczenia. W efekcie, po sezonie zimowym, gdy woda stopnieje i swego rodzaju spoiwo, jakim jest lód zniknie, każda taka zamarznięta rura będzie musiała być wymieniona.

Właśnie dlatego w sezonie zimowym konieczne jest stałe i systematyczne rozmrażanie rur kanalizacyjnych. Oczywiście, trzeba przy tym pamiętać, że nie można tego robić metodami domowymi, za pomocą środków chemicznych, ponieważ ich działanie wpływa nie tylko na zalegający lód, ale również na samą rurę, która w ten sposób ulega zniszczeniu i uszkodzeniu. Efekt więc jest ten sam.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wezwanie specjalistycznej ekipy, która przeprowadzi proces rozmrażania szybko, sprawnie i bez konsekwencji dla instalacji kanalizacyjnej. W ten sposób, rury zostaną ponownie udrożnione, zabezpieczone przed pękaniem i przed chemicznymi uszkodzeniami. Jednocześnie, w czasie odmrażania prowadzone są również prace weryfikacyjne i kontrolne, które pozwalają na zbadanie stanu zamarzniętych rur i ewentualne natychmiastowe usunięcie powstałych uszkodzeń. W ten sposób można uniknąć pogłębiania się powstałej usterki.

Call Now ButtonZadzwoń 601 236 226