Czym jest Melt oraz czy nadaje się do udrażniania rur?

Czym jest Melt oraz czy nadaje się do udrażniania rur?

melt

Melt do rur - środekMelt jest popularnym środkiem do udrażniania syfonów i innych odpływów kanalizacyjnych, odprowadzających wodę. Używany jest zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwie domowym, w przypadku zapchanej toalety, zlewu, wanny i umywalki. Oprócz wielu zalet Melt – środek do udrażniania rur ma również wady i nie może być używany w niektórych sytuacjach. Nieprawidłowo wykorzystany może być bardzo groźny dla zdrowia.

Jakie są właściwości środków do udrażniania rur?

Jedną z najbardziej znanych marek do użytku w awaryjnych sytuacjach jest Melt. Środek do udrażniania rur rozpuszcza osady organiczne zalegające w kanalizacji, jednocześnie usuwając nieprzyjemny zapach. Przede wszystkim rozpuszcza włosy, mydło, tłuszcze i oleiste odpady. Środek do rur Melt nie powoduje korozji, nie niszczy PCV, plastiku, gumowych uszczelnień ani żeliwa. Nie wolno stosować udrażniacza rur bezpośrednio na aluminium, powierzchnie złocone, ocynkowane, chromowane oraz wykonane z granitu i akrylu. Może skończyć się to zniszczeniem powierzchni.

Aby udrożnić zapchane rury, należy odpowiednio przygotować się do zadania. Przede wszystkim konieczne jest usunięcie zalegającej wody. Wlewając Melt trzeba zachować szczególną ostrożność, czyli założyć rękawice, chroniące przed detergentami oraz zaopatrzyć się w lejek, który umożliwi precyzyjne wlanie preparatu. Po wstępnych przygotowaniach należy powoli wlać Melt do odpływu. Jednorazowo wystarczy 100-200 ml preparatu. Po około 3 minutach obficie spłukać, odkręcając zimną wodę. Nie zaleca się samodzielnego oczyszczania rur przez osoby, które nie miały z tym nigdy do czynienia, a szczególnie przez alergików. Nieodpowiednio użyte środki typu Melt mogą szkodzić zdrowiu.

Czy środki do udrażniania rur są bezpieczne? 

W przypadku zapychanych rur pierwszym odruchem jest sięgniecie po odpowiednie preparaty, takie jak Melt. Jednak środek do udrażniania rur niezależnie od marki i obietnic producenta może negatywnie wpływać na zdrowie użytkownika. Produkty do udrażniania są silnie żrące i mogą powodować poważne oparzenia. Melt zawiera 20 procent kwasu siarkowego o stężeniu 95 procent. Bezwzględnie należy przechowywać preparat w miejscu niedostępnym dla dzieci i młodzieży.

Korzystając z preparatów żrących warto założyć okulary ochronne i maskę na usta. Dla niektórych osób może wydawać się to przesadą jednak wdychając silne chemikalia można uszkodzić płuca. W przypadku dostania się preparatu do oczu należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem. Ponadto Melt stosowany z innymi produktami, np. sodą kaustyczną może uwalniać niebezpieczne dla zdrowia gazy.

Czy lepiej wybrać Melt, środek do udrażniania rur czy wezwać fachowca?

Zwłaszcza osoby niedoświadczone, kobiety w ciąży i alergicy nie powinni stosować preparatów typu Melt. Środek do udrażniania rur jest silnie toksyczny, dlatego warto zdać się na fachowców. Firma oferująca profesjonalne usługi, takie jak czyszczenie, udrażnianie i monitoring kanalizacji posiada specjalistyczne sprężyny mechaniczne, wodne węże ciśnieniowe, które szybko, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie usuną zalegające nieczystości m.in. w umywalce, brodziku, toalecie, wannie. Zadbaj o zdrowie swoje i rodziny, polegając na specjalistach.

Zadzwoń 601 236 226