Udrażnianie rur kanalizacyjnych

Udrażnianie rur

Niedrożna toaleta? Zatkana umywalka? Woda z wanny lub brodzika nie spływa, a domowe metody takie jak ręczna sprężyna czy też kret nie przyniosły oczekiwanego rezultatu? Pora wezwać profesjonalne pogotowie kanalizacyjne i hydrauliczne do udrożnienia rur. Dla nas to żaden problem - udrażniamy kanalizację szybko i fachowo.

Usunięcie wszelkiego rodzaju zatorów i czyszczenie instalacji kanalizacyjnych oraz ich udrażnianie to nasza codzienność. Przepychanie rur w Warszawie i okolicach to nasza specjalność. Do wszelkich prac związanych z czyszczeniem kanalizacji używamy specjalistycznych sprężyn mechanicznych oraz wodnych węży ciśnieniowych, które świetnie sprawdzają się przy zapchanych umywalkach, kratkach podłogowych czy ubikacjach. Dodatkowo przy użyciu kamery ręcznej, jesteśmy w stanie wykonać monitoring kanalizacji i stwierdzić co było przyczyną awarii kanalizacyjnej.

Przepychanie rur

Przepychanie rur mające na celu udrożnienie kanalizacji wykonujemy albo metodą mechaniczną, albo poprzez wysokociśnieniową WUKO. Sposób w jaki należy usunąć zator w instalacji należy dobrać do danej sytuacji oraz miejsca. Dlatego też, przed wyborem metody warto wykonać inspekcję kanalizacji, która pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie:
- udrażnianie mechaniczne; przy pomocy sprężyny elektrycznej do mechanicznego udrażniania kanalizacji
- wuko, czyli wysokociśnieniowa metoda udrażniania kanalizacji

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji odbywa się za pomocą sprężyny elektrycznej, która specjalną, odpowiednio dobraną końcówką czyści (frezuje) osady w rurze. Spirali do przepychania rur używa się głównie wewnątrz budynków. Sprężyna elektryczna doskonale sprawdza się w udrażnianiu toalet - podwieszanych oraz kompaktowych WC, zlewów kuchennych, umywalek, kratek pod wanną, pionów oraz poziomów kanalizacyjnych wewnątrz budynków itp.
 

WUKO ciśnieniowa metoda udrażniania kanalizacji

Alternatywą wobec mechanicznego udrażniania jest metoda wuko, czyli o metoda usuwania zatorów i osadów z rur kanalizacyjnych pomocy strumieni wody pod wysokim ciśnieniem. Zasadę działania metody wysokociśnieniowej WUKO przedstawia poniższy rysunek:

Wezwij pogotowie: 601 236 226

Co sprawia, że konieczne jest przepychanie rur?

Udrażnianie rur to konsekwencja, a jakie są najczęstsze przyczyny zatorów instalacji kanalizacyjnych? W zasadzie wszystko, co spływa naszymi rurami, a nie jest jedynie wodą, może spowodować poważne zaczopowanie i zakorkowanie kanalizacji. Może to na przykład być kawa, albo włosy, albo nierozpuszczalne lub słabo rozpuszczalny papier i chusteczki. Nagromadzenie tego typu substancji z czasem doprowadza do powstania zatoru, co w efekcie powoduje brak drożności instalacji kanalizacyjnych i sprawi, że konieczne będzie przepychanie rur. Kanalizacja jest w taki sposób skonstruowana, by wywoływać naturalny spadek wody, a przez to wymuszać jej ciągły ruch - taka budowa pozwala na automatyczne przeczyszczanie. Jednakże, w niektórych miejscach spadki są większe, a w innych mniejsze i to prowadzi właśnie do zapchania rur.

Niezależnie od tego, czy przedmiotem interwencji jest brak drożności w rurach odpływowych z toalety, czy też ze zlewu, lub wanny albo brodzika, problem może być bardzo poważny, a jego skutki dokuczliwe i uporczywe. Zapchana kanalizacja powoduje, że woda, zamiast płynąć we właściwym kierunku, cofa się i może „wybijać”. Niestety, jeżeli dochodzi do cofania się wody z rur, to cofa się ona wraz ze zgromadzoną zawartością. W efekcie wszystko w okolicy zapchanych rur jest brudne i zamoczone, a to bardzo poważny problem. Właśnie dlatego przepychanie kanalizacji i udrażnianie jej przez fachowców jest aż tak ważne. Przeprowadzane w sposób profesjonalny i fachowy udrażnianie kanalizacji powoduje, że rury są oczyszczone dokładnie i skutecznie, a przez to całość instalacji kanalizacyjnej uzyskuje drożność.

Uważaj przy samodzielnym przepychaniu rur - to ryzykowne

Wiele osób, zanim zdecyduje się na wezwanie fachowców, samodzielnie podejmuje się udrażniania rur. Czyszczenie kanalizacji samemu w określonym zakresie jest oczywiście możliwe, jednak z naszego doświadczenia wynika, że skuteczność środków chemicznych czy też udrażnianie rur ręczną sprężyną to działanie wyłącznie doraźne, a wezwanie fachowców od przepychania rur i tak będzie koniecznością. W tym miejscu, musimy także Państwa ostrzec, że samodzielne udrażnianie rur niesie za sobą ryzyko pogorszenia sytuacji i może doprowadzić do większego uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej.

Wylewająca się woda niszczy meble, posadzki i parkiety. Oczywiście, wiele zależy od tego, jak dużo się tej wody wyleje. Zanim zostanie zebrana bardzo często dochodzi już do wielu zniszczeń. Problemem bardzo często są też wydostające się nieczystości z nieudrożnionych rur. Nasi specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego mają na koncie tysiące interwencji i niestety bardzo często są to przypadki, gdzie przedmiotem miało być "zwykłe" udrażnianie rur, a okazało się, że na miejscu zastaliśmy zalane lokale i niemałe straty materialne w postaci przesiąkniętych fekaliami wartościowych rzeczy. Tak właśnie może się skończyć udrażnianie rur na własną rękę, dlatego nawet w przypadku pozornie prostego zablokowanego odpływu wody (rur toalety, zlewu, wanny) radzimy rozważyć profesjonalną usługę fachowców od przepychania kanalizacji.

Im szybciej zostanie podjęta profesjonalna interwencja udrażnianie rur, tym lepiej. Nasi fachowcy dysponują różnorodnym sprzętem, dzięki czemu mogą dobrać go pod każdego rodzaju usługi hydrauliczne oraz warunki lokalowe. Rury są różne i bardzo różnorodny jest też do nich dostęp. Trzeba więc dysponować takimi narzędziami, które pozwolą na ich udrożnienie, niezależnie od okoliczności. Przepychanie rur kanalizacyjnych metodą mechaniczną przez ekipę pogotowia kanalizacyjnego to często jedyna możliwość, aby udrożnić odpływ.

Skorzystanie z naszej wykwalifikowanej, doświadczonej i fachowej załogi pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji, gdyż przepychanie rur powinno przeprowadzać się specjalistycznym sprzętem pozwalającym bez problemu udrożnić nieczystości z rur kanalizacyjnych.

Potrzebujesz fachowców od udrażniania rur? Pogotowie kanalizacyjne Stankan gotowe do akcji!

Nasze pogotowie kanalizacyjne oferuje usługi takie jak przepychanie kanalizacji oraz udrażnianie rur. Wyróżnia nas nie tylko fachowość, ale także kompleksowość oferty, gdzie w ramach pogotowia kanalizacyjnego, przepychania kanalizacji na terenie Warszawy i okolic oferujemy także czyszczenie kanalizacji, udrażnianie kanalizacji, monitoring kanalizacji, usługi wuko warszawa, oraz specjalistyczne, takie jak na przykład udrażnianie kanalizacji w garażach podziemnych oraz rozmrażanie rur.


Wezwij pogotowie: 601 236 226

Udrażnianie rur Warszawa - zasięg naszych usług kanalizacyjnych

Stankan udrażnianie rur i pogotowie kanalizacyjne działa na terenie województwa mazowieckiego ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy oraz okolicznych powiatów.

Działamy we wszystkich dzielnicach Warszawy: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz

  • Powiat wołomiński: Dąbrówka, Jadów, Klembów, Kobyłka, Marki, Poświętne, Radzymin, Strachówka, Tłuszcz, Wołomin, Ząbki, Zielonka;
  • Powiat legionowski: Jabłonna, Legionowo, Nieporęt, Serock, Wieliszew;
  • Powiat nowodrowski: Czosnów, Leoncin, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Zakroczym;
  • Powiat otwocki: Celestynów, Józefów, Karczew, Kołbiel, Osieck, Otwock, Sobienie-Jeziory, Wiązowna;
  • Powiat piaseczyński: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów Tarczyn;
  • Powiat pruszkowski: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Piastów, Pruszków, Raszyn.


Oferujemy kompleksowe usługi działania z zakresu skutecznej naprawy odpływów kanalizacyjnych. Wykonamy dla Ciebie udrażnianie rur instalacji kanalizacyjnej metodą mechaniczną przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Usługi wykonujemy w Warszawie i okolicy. Zapraszamy do współpracy:

Stankan Udrażnianie rur: 601 236 226, ul. Dworkowa 30, 05-230 Kobyłka

Zadzwoń 601 236 226