Wiosenne porządki – jakie prace hydrauliczne warto wykonać „przy okazji”?

Wiosenne porządki – jakie prace hydrauliczne warto wykonać „przy okazji”?

Wiosenne porządki – jakie prace hydrauliczne warto wykonać „przy okazji"?

Zima jest trudnym okresem dla każdego domu i jego otoczenia. Z tego powodu na wiosnę wykonuje się wiele prac porządkowych, konserwacyjnych i renowacyjnych w mieszkaniu, obejściu i ogrodzie. O ile wiadomo, jak należy oporządzić krzewy, grządki czy odmalować płot, tak nie każdy ma świadomość tego, że warto zadbać także o kanalizację.

Monitorowanie stanu urządzeń kanalizacyjnych jest bardzo ważne. Pomaga zapobiec poważnym awariom w przyszłości i wydłuża sprawność posiadanych instalacji. Zimą rury mogą zamarzać i pękać, a odpływy zatykać się. Często nie ma się o tym pojęcia, do czasu wystąpienia poważnych problemów, wymagających kosztownych napraw. Zdecydowanie rozsądniej jest więc zadbać o kanalizację zawczasu. Wezwij więc pogotowie kanalizacyjne profilaktycznie, zanim będzie musiało przyjechać z pomocą!

 

Kontrola stanu faktycznego – przegląd

Pierwszym krokiem jest wykonanie przeglądu. Tylko w ten sposób można ocenić, jak kanalizacja przetrwała zimę. Podczas takiej kontroli można odkryć potencjalne usterki lub mocno sfatygowane elementy instalacji. Najczęściej weryfikuje się poziom spadku przewodu kanalizacyjnego, który ma ogromny wpływ na drożność całej kanalizacji. Wnikliwa ocena stanu i dokładne oględziny pozwalają zaplanować kolejne kroki konserwacyjne.

Takiej inspekcji nie da się wykonać samodzielnie. Pogotowie kanalizacyjne używa do tego nowoczesnych uchylno-obrotowych kamer zamontowanych na wózku napędowym lub kamer ręcznych. Umożliwiają obejrzenie wnętrza rur, a także wykonanie zdjęć problematycznych miejsc, co jest niezwykle pomocne przy naprawie.

 

Dbałość o czystość – konserwacja

Rury co jakiś czas, szczególnie po zimie, wymagają oczyszczenia z zalegającego osadu i zamulenia. Warto wykonywać to regularnie, ponieważ w ten sposób łatwo można zapobiec zatorom, co skutkuje późniejszym wylewaniem się wody z zanieczyszczeniami – tzw. wybijaniem szamba. Zatykająca się kanalizacja nie tylko powoduje dyskomfort dla osób w otoczeniu w związku z nieprzyjemnym zapachem, ale także w krótkim czasie może spowodować poważniejsze uszkodzenia rur i całej instalacji.

Pogotowie kanalizacyjne dokładnie i profesjonalnie oczyszcza rury z pomocą specjalistycznych maszyn. Cały proces przebiega sprawnie i bezproblemowo. Warto więc raz na jakiś czas wygospodarować pieniądze na rutynowe udrażnianie rur, by nie narażać się na niedogodności i bardzo duże wydatki w przyszłości.

 

Naprawa drobnych usterek – remont

Odkrycie wszelkich nieprawidłowości w ich początkowym stadium pozwala na podjęcie odpowiednich kroków. Drobne usterki są zwykle niezauważalne – dopiero poważne uszkodzenia kanalizacji zaczynają się w pełni objawiać użytkownikom i właścicielom. Specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego, po fachowej ocenie, zaproponują i wykonają konieczne naprawy i prace renowacyjne.

Systematyczne dbanie o urządzenia kanalizacyjne pozwala na długie zachowanie ich w dobrym stanie. Gwarantuje wygodne, bezproblemowe użytkowanie, czyli spokój i poczucie bezpieczeństwa. Warto po zimie skontrolować stan swoich rur, by wiosną nie mieć z nią żadnych kłopotów!

 

Zadzwoń 601 236 226