Remont mieszkania – rzeczy które warto zrobić przy okazji remontu

Remont mieszkania – rzeczy które warto zrobić przy okazji remontu

Remont mieszkania – rzeczy które warto zrobić przy okazji remontu

Planujesz przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu? Dla wielu osób remonty są bardzo uciążliwe, prawie nikt ich nie lubi, ze względu na bałagan który po nich pozostaje oraz niedogodności związane z zamieszkiwaniem w remontowanym mieszkaniu. Warto się jednak poświęcić, w końcu efekt końcowy jest najważniejszy. Remont jest także świetną okazją do zrobienia kilku rzeczy „przy okazji”, dzięki którym można oczyścić przestrzeń i uniknąć wielu komplikacji w przyszłości.

Przegląd rzeczy i wielkie sprzątanie

Dla wielu osób jest to wręcz oczywiste, że remont jest świetną okazją do pozbycia się nadmiaru rzeczy. To doskonały moment na oczyszczenie przestrzeni z niepotrzebnych szpargałów. Jeżeli remont zakłada także zmianę aranżacji wnętrza, warto pozbyć się akcesoriów, które nie będą pasować do nowej stylistyki. Odzyskaną dzięki temu przestrzeń będzie można zapełnić nowymi, bardziej potrzebnymi i estetyczniejszymi rzeczami.

Nie warto się ograniczać tylko do uprzątnięcia rzeczy użytku domowego – warto zrobić porządek także w ważnych papierach, sprawdzić datę przydatności przypraw, uzupełnić domową apteczkę czy pozbyć się części ubrań.

Odświeżenie zewnętrznych parapetów

Przy okazji remontu warto zająć się odświeżeniem zewnętrznych parapetów. Przeważnie przez wiele lat nie są one odnawiane, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Jeżeli parapet jest metalowy, wystarczy go odmalować przeznaczoną do metalu i drewna farbą akrylową.

Przed malowaniem należy wcześniej przygotować – za pomocą drobnoziarnistego papieru ściernego należy zetrzeć zewnętrzną warstwę farby. Dopiero po wygładzeniu powierzchni parapetu powinniśmy zacząć nakładać farbę.

W ten sam sposób można pomalować także metalowe szczebelki na balkonie.

Inspekcja rur

Nie ma lepszego momentu na wykonanie wszelkich prac związanych z rurami i kanalizacją niż remont!  Warto zdecydować się na inspekcję rur. Odpowiednio przeprowadzona inspekcja pozwala wykryć wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także nieszczelności w połączeniach rur. Inspekcja pozwala także na wykrycie przeszkód w postaci ciał stałych, które występują bardzo często, szczególnie w przypadku wieloletnich instalacji kanalizacyjnych. Każde ciało stałe w kanalizacji jest przeszkodą zmniejszającą przepustowość rury, co w efekcie może prowadzić do powstania niedrożności.

W wypadku wykrycia usterki – od razu w trakcie remontu będzie można ją usunąć.

Czas na naprawę wszystkich drobnych usterek  

Przy okazji remontu, niezależnie od jego skali, warto wykonać wszelkie prace konserwujące! Nie ma lepszej okazji do zajęcia się drobnymi pracami konserwującymi niż remont, dlatego warto przed jego rozpoczęciem zastanowić się, jakie rzeczy w mieszkaniu nie wyglądają i nie działają bez zarzutu.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Na skrzypiące drzwi, na kapiącą wodę z kranu, na lekko wyrwane gniazdko elektryczne za szafą czy łóżkiem… W niemal każdym mieszkaniu są takie rzeczy! Usunięcie tego typu problemów daje pewność, że remont faktycznie poprawił stan mieszkania i wpływa na komfort życia użytkowników po zakończeniu prac.

Zadzwoń 601 236 226